Tijekom vikenda evidentiran 51 vozač pod utjecajem alkohola

Slika /2022/Ilustracije nove/alkhol.jpg

Rekorder ''napuhao'' 2,50 promila u krvi

FOTO: Ilustracija

Na području PU osječko-baranjske tijekom vikenda u nadzoru prometa evidentiran je 51 vozač (40 osobnog automobila, 10 bicikla i jedan električnog romobila), koji su bili pod utjecajem alkohola, a dva vozača osobnog automobila odbili su podvrgnuti ispitivanju na prisutnost droga u organizmu.
 
Vikend rekorder s 2,50 promila alkohola u krvi upravljao vozilom prije stjecanja prava
Najveća prisutnost alkohola utvrđena je 18. listopada u 21 sat u Našicama, kada je u prometu zatečen 51-godišnji vozač osobnog automobila, kojem je utvrđena prisutnost alkohola u krvi od 2,50 promila.

Vozilom je upravljao prije stjecanja prava na upravljanje, pa je zbog svega smješten u posebnu prostoriju policije do otrježnjenja.
 
Protiv vozača slijedi prekršajni nalog s kaznom od 2640 eura, zaštitnom mjerom zabrane upravljanja motornim vozilima „B“ kategorije na tri mjeseca, a po pravomoćnosti bit će mu određeno i šest bodova.
 
 

Stranica