Iskoristile nepažnju i pokrale ga

Slika MUP-ILUSTRACIJE-NOVA GALERIJA/zzGLOBAL/Novci_05.jpg

OSIJEK - Tijekom prijepodnevnih sati 20. lipnja 87-godišnjak je pustio u stan u Biševskoj ulici u Osijeku dvije nepoznate osobe.

Tijekom prijepodnevnih sati 20. lipnja 87-godišnjak je pustio u stan u Biševskoj ulici u Osijeku dvije nepoznate osobe. Žene su iskoristile njegovu nepažnju i ukrale novčanik s novcem i nakit. Krađom je nastala materijalna šteta veća od deset tisuća kuna. Tragamo za nepoznatim počiniteljima.

 

 

 

Kako i sami (ili ukućani) ne biste postali žrtve prijevare, savjetujemo vam slijedeće:

  • Ne puštajte nepoznate osobe u svoje domove, a da se prethodno pouzdano ne uvjerite o kome je riječ.
  • Ako se osoba predstavi kao „službena“, tražite od nje na uvid službenu iskaznicu. Sve osobe koje službeno postupaju dužne su ju imati i dati na uvid.
  • Ne nasjedajte na upornost nepoznatih osoba koje vam po svaku cijenu žele ući u dom pod izlikom, nuđenja na prodaju „po povoljnim cijenama“ raznih predmeta (medicinskih pomagala, knjiga, posteljine, posuđa i sličnog), traženja milostinje ili naplate računa za, primjerice, medicinske usluge, dimnjačarske usluge i sličnog –izlažete se riziku. Samo nekvalitetna, neoriginalna i roba sumnjivog porijekla može se prodavati po znatno nižim cijenama od uobičajenih.
  • Kada ste sami u stanu ili kući ne stavljajte to do znanja sumnjivim osobama.
  • Zapamtite izgled osoba, boju kose i očiju, visinu, stas i karakteristične znakove (madeže, ožiljke, tetovaže i slično).
  • Zapišite registracijsku oznaku vozila kojim su se sumnjive osobe dovezle te boju, marku i druge detalje vozila. Posumnjate li u osobe koje vam dolaze, a posebno ako je riječ o počinjenju kakvog kaznenog djela, ODMAH obavijestite policiju na broj „192“!


Stranica